Olivový olej Kreolis

Přírodní produkt bez konzervačních prostředků a chemických přísad s tisíciletou tradicí.
Extra panenský olivový olej Kreolis je výběrová jakost olivového oleje s jemnou ovocnou chutí a vůní,
získaného z prvního lisu pouze mechanickými postupy – lisovaný zastudena.
Země původu tohoto produktu je slunné Řecko.

Proč konzumovat řecký extra panenský olivový olej

1.

Působí příznivě na náš srdečně cévní systém. Snižuje hladinu LDL cholesterolu v krvi a je velmi dobře stravitelný. Složení tuku extra panenského olivového oleje je velmi podobné mateřskému mléku.

2.

Snižuje krevní tlak. Má vynikající vliv na vývoj kostí u dětí a působí proti osteoporóze u starších lidí. Efektivně působí na vývoj centrálního nervového systému u dětí.

3.

Svým obsahem vitamínu E, provitamínu A a dalších antioxidačních látek má příznivý vliv na obnovu buněk v těle a působí proti jejich stárnutí.

4.

Olivový olej působí proti nepříznivým vlivům slunečního záření, pozitivně působí na funkci jater a je doporučen diabetikům.

Olivový olej je základem středomořské diety, která je doporučována zdravotními institucemi po celém světe. Stravovací návyky Řeků jsou předmětem mnoha výzkumů a složení jejich stravy je optimální pro dlouhověkost. Řecký olivový olej byl vyhodnocen jako jedna z deseti nejprospěšnějších potravin pro člověka.

Olivový olej nemá být vystaven přímému slunečnímu záření nebo silnému umělému osvětlení.
Neskladujte olej v lednici. Při nízkých teplotách změní konzistenci,
což má vliv na kvalitu oleje.

OLIVOVÉ OLEJE KREOLIS NABÍZÍME V TĚCHTO PROVEDENÍCH:

    • Kreolis extra panenský olivový olej 250 ml
    • Kreolis extra panenský olivový olej 500 ml
    • Kreolis extra panenský olivový olej 750 ml
    • Kreolis extra panenský olivový olej 1 l
    • Kreolis extra panenský olivový olej 3 l

Olivy Kreolis

Řecké olivy mají větší obsah oleje, jsou tak jemnější a nemají „dřevitou“ chuť. Slupka těchto oliv není tvrdá. Kreolis olivy nejsou nikdy barvené. Mají vždy zachovanou svoji přírodní barvu získanou přirozeným zráním. Takzvané kalamata olivy mají svoji charakteristickou tmavou barvu
díky svému druhu. Mají přitom určité odchylky barevnosti, to ale jen dokazuje, že se jedná o 100% přírodní produkt bez chemických přísad.

Název je přizpůsoben „evropské chuti“ tak, aby chutnal především našim konzumentům. Je to produkt zdravé výživy s přídavnými látkami na přírodní bázi. Produktová řada oliv Kreolis doplňuje řadu extra panenských olivových olejů.

Kvalita oliv je daná jejich neporušitelností a velikostí, podle počtu kusů oliv do jednoho kilogramu (ks/kg). Olivy Kreolis jsou jedny z největších a to Mammouth. Collosal a Jumbo, podle mezinárodního zařízení.
Tento údaj deklarujeme přímo na sklenici.

Olivy jsou zpracovány formou pasterizace, takže se nemusejí uchovávat v lednici. Mají delší trvanlivost a stále zachovanou výbornou chuť.

OLIVY KREOLIS NABÍZÍME
V TĚCHTO PROVEDENÍCH:

Spotřebitelské balení:

Zelené olivy plněné mandlí, sušenými rajčaty, česnekem, bez pecky, s paprikovou náplní či jako MIX oliv s mandlí, česnekem a paprikovou náplní.
Kalamata olivy vcelku či bez pecky

Gastro balení:

Černé olivy řezané
Zelené olivy s mandlí, bez pecky, řezané či půlené 
Kalamata olivy s peckou nebo půlené

Sušená rajčata Kreolis

Tento výrobek je úzce spjatý se slunným řeckým počasím, neboť díky příznivému počasí dostávají rajčata svoji plnou a nezaměnitelnou chuť. Po dozrání a sklizni jsou rajčata půlena, očištěna a nakonec opět vystavena řeckému slunci, na kterém se suší. Po usušení jsou rajčata naložena do slunečnicového oleje s tajnou směsí bylin, česnekem a kapary. Díky tomuto výrobnímu postupu docílíme nezaměnitelné chuti a křehkosti rajčat.

Sušená rajčata nabízíme
v těchto provedeních:

Sušená rajčata ve slunečnicovém oleji 340 g

Sušená rajčata ve slunečnicovém oleji 1850 g

Ovoce Kreolis

Meruňky (Prunus armeniaca) a broskve (Prunus persica) se vyznačují sametovou slupkou a oranžově červenou barvou. Meruňky jsou původně domorodé z Arménie a broskve pocházejí z Číny, odkud byly přivezeny do Evropy přes hedvábnou stezku. Od padesátých let minulého století jsou obě odrůdy hlavním pilířem zemědělského vývozu v Řecku. Ovoce Kreolis se vyznačuje nízkým obsahem dodávaného cukru, aby byly zachovány chuť a sladkost, daná přirozeným procesem zrání. Tento výrobek je velmi vhodný například pro děti. 

Ovoce pod značkou Kreolis
nabízíme v těchto provedeních:

Meruňky půlené 530 g
Broskve půlené 680 g
Broskve pyré 560 g